VĚTRNÉ OKNO

Mezi kitery můžete často slyšet výraz „okno“, které v tomto případě neznamená momentální výpadek mysli. Slovo „okno“ se v tomto případě bude nejspíš vztahovat k pojmu „větrné okno“.
Větrné okno je základ kitingu!

Nejlépe si ho lze představit jako 1/4 koule, která se v případě, že kiterovi fouká vítr do zad, nachází před kiterem. Tuto čtvrt kouli prakticky ohraničuje trajektorie draka a tedy délka šňůr.
Největší větrná síla se nachází ve středu větrného okna a minimální větrná síla vůči drakovi je na okraji okna. K určování pozice ve větrném okně se používají čísla hodinového ciferníku. Představme si tedy, že naše větrné okno je jako ciferník hodin, kdy nad naší hlavou je „dvanáctá hodina“. Na zemi vlevo, přímo před námi a vpravo je „hodina devátá“.

Vetrne_okno Větrné okno – kiter s drakem na 12 hodině

Procvičování základní návyků a průletů větrným oknem nikdy nepodceňujte. Vždy použijte raději menšího draka, protože právě menší drak Vás naučí správně porozumět fungování větru, větrného okna a jejich vlivu na sílu a tah Vašeho tažného draka. Nejlépe tak pochopíte, které zóny větrného okna jsou rozhodující pro vytvoření dostatečné síly a tahu draka pro první rozjezd, a to ať už na vodě, zemi či na sněhu.

RYCHLÝ KONTAKT

Martin Lafek

Tel: 731 180 794
mail: kurzy@kiteforce.cz


Informace ze světa kitingu, videa, články, reporty a pozvánky na akce najdete na našem rozcestníku.
KITEFORCE.cz


Máte zájem o kitové vybavení všeho druhu? Navštivte náš e-shop a vyberte si. Jako účastníci našeho kurzu, tripu, nebo soustředění máte nárok na 10% slevu na jakékoliv zboží.
KITERSHOP.cz


Chcete zažít další dobrodružství a již máte kurz za sebou, nebo chcete absolvovat kurz v exotičtějších destinacích? Proto jezdíme na tripy a expedice !
KITE-EXPEDITIONS.cz


AEROS kites

Učíme a závodíme na dracích značky AEROS. Tato firma vyrábí vybavení pro powerkiting již více než 25 let a aktivně hýbe světem tohoto sportu. Máme jen to nejvhodnější vybavení pro Vaší výuku!

Výhody naší školy?


Více jak 10 let zkušeností. Několik titulů mistrů ČR a dlouhodobá organizace většiny závodů v Česku.

Učíme podle metodiky IKO a VDWS.
Jsi STUDENT? Máš to o 20 % levnější !
SKUPINA? Od 3 osob máte slevu 20 %.
Můžeme Vám zajistit ubytování na Vašem kurzu i dopravu na místo kurzu.
Už jsi u nás prošel kurzem? Na další kurz nebo KITETRIP máš slevu 20 %.
U nás to kurzem nekončí. Od spolujízd na naše další akce za kajtováním až po Váš osobní rozvoj na závodním poli na nejvyšší možné úrovni.
Prkna máme z edice "school boards" - tedy vyvinuta speciálně pro plynulé učení se kitesurfingu a začátkům jízdy na prkně.