TEORIE

Powerkiting je technicky poměrně náročný sport, který představuje kombinaci fyzického zatížení jedince a stálého soustředění se na ovládání draka. Při jízdě pilot, jak se obecně manipulantovi s drakem říká, musí dávat pozor na to kam jede, musí precizně ovládat draka, dbát na bezpečnost, soustředit se na to aby neudělal zásadní chybu, vnímat nemění-li se směr větru a síla větru a sledovat ostatní piloty, popřípadě jiné účastníky provozu. To vše většinou ve vytrvaleckém tempu, které trvá obvykle tak dlouho než přestane úplně foukat, nebo se setmí. Tedy často celý den. Při rekreačním powerkitingu není námaha tak veliká. Pokud ale jezdí pilot naplno, ždímá z toho co to jde, je při powerkitingu dosaženo vysoké fyzické námahy v kombinaci s vysokou psychickou zátěží, neboť v případě jízdy “na krev“, může být jakákoliv chyba fatální.

Teorie powekritingu, které se věnujeme na tomto webu se zvláštním zřetelem, je určena začínajícím pilotům, kteří se tu dovědí základní teorii. Své tu najdou však i pokročilí kiteři, a to zejména ve článcích kde rozebíráme teoreticky náročnější věci přesahující hranice rekreačního powerkitingu. Tedy takové, které se týkají závodění, pokročilým freestyle trikům, nebo např.nejextrémnějším formám powerktingu. Sekce teorie se bude neustále rozšiřovat, s cílem postihnout komplexně celou teorii powerkitingu.

kiteschool_teorie_002
kiteschool_teorie_001

 

 

Powerkiting má mnoho různých podob a disciplín. Níže uvádím přehledné schéma základního dělení powerkitingu, včetně disciplín, které z každé podoby powerkitingu vycházejí.

Tabulka_powerkiting_rozdeleni

SNB – snowboard

MTB/ATB – mountainboard nebo také all terrain board. Takový skateboard s terénními kolečky

FREESTYLE – velmi oblíbená disciplína zaměřená na triky při jízdě ve vzduchu i na zemi

SPEED RIDING – snaha o dosažení maximální rychlosti jízdy

COURSE RIDING – jízda kolem vytyčených bojek (i více jak deseti). Při závodech startuje i 80 pilotů najednou. Jede se několik rozjížďěk, které trvají většinou kolem 30 minut.

CROSS COUNTRY – jízda teréném za účelem dostat se odněkud někam. Expediční jízda.

RYCHLÝ KONTAKT

Martin Lafek

Tel: 731 180 794
mail: kurzy@kiteforce.cz


Informace ze světa kitingu, videa, články, reporty a pozvánky na akce najdete na našem rozcestníku.
KITEFORCE.cz


Máte zájem o kitové vybavení všeho druhu? Navštivte náš e-shop a vyberte si. Jako účastníci našeho kurzu, tripu, nebo soustředění máte nárok na 10% slevu na jakékoliv zboží.
KITERSHOP.cz

AEROS kites

Učíme a závodíme na dracích značky AEROS. Tato firma vyrábí vybavení pro powerkiting již více než 25 let a aktivně hýbe světem tohoto sportu. Máme jen to nejvhodnější vybavení pro Vaší výuku!

Výhody naší školy?


Více jak 10 let zkušeností. Několik titulů mistrů ČR a dlouhodobá organizace většiny závodů v Česku.

Učíme podle metodiky IKO a VDWS.
Jsi STUDENT? Máš to o 20 % levnější !
SKUPINA? Od 3 osob máte slevu 20 %.
Můžeme Vám zajistit ubytování na Vašem kurzu i dopravu na místo kurzu.
Už jsi u nás prošel kurzem? Na další kurz nebo KITETRIP máš slevu 20 %.
U nás to kurzem nekončí. Od spolujízd na naše další akce za kajtováním až po Váš osobní rozvoj na závodním poli na nejvyšší možné úrovni.
Prkna máme z edice "school boards" - tedy vyvinuta speciálně pro plynulé učení se kitesurfingu a začátkům jízdy na prkně.