NORSKO – Hardangervidda

SNOWKITING trip

 

Termín:

 • kdykoliv mezi 16.3. a 12.4.2019
 • týdenní nebo vícedenní turnusy

 

Doprava na místo: autem až k baráčku, nebo letecky do Osla

Ubytování: Ubytováni budeme v našem baráčku v Ustaoset, nedaleko prvních snowkiting lokalit na náhorní plošině Hardangervidda. Baráček leží na břehu jezera a ke snowkitingu tak nebudeme závislí přímo na autě, což je obrovská výhoda. Můžeme snowkitovat prakticky před barákem. Samozřejmě jsou naplánované výjezdy nahoru na skvělá místa buď pomocí kajtu nebo autem. Vše záleží na podmínkách a aktuálním počasí, které na místě v dané dny bude panovat.

V Geilu (10 km) se nachází obchody různého zaměření. Město je lyžařským centrem oblasti a vstupní branou na náhorní plošinu. Nachází se zde také moderní lyžařské středisko. Na „Hardu“ budeme jezdit buď společně nebo individuálně autem a podle předpovědi počasí budeme volit mezi různými lokalitami.

059

Dispozice ubytování: 2 koupelny, 4 ložnice (po dvou postelích), velká společenská místnost, plně vybavená kuchyně, krb a hodně prostoru pro všechny. Parkování je zajištěno přímo u baráčku.

05

08 06

03 02

02_small

Popis akce:

Výlet do Norska za snowkitingem se stal v posledních letech hodně oblíbeným. Důvod je zřejmý – je to „ráj snowkitingu“ a nejlepší místo pro tento sport v Evropě.

Každé ráno budeme společně rozebírat situaci na jednotlivých lokacích, a podle aktuálních podmínek i předpovědi na daný den se rozhodneme, kam ten den pojedeme. Prakticky každý den budeme vyjíždět nahoru za snowkitingem, kde se nachází „nekonečné hřiště“ pro naší zábavu. Zaručujeme, že tolik snowparků najednou jsi ještě neviděl:-).

060

V ceně pobytu můžeme zorganizovat také jednodenní přejezd (cca 100 km). Nebo si můžete objednat vícedenní Kite Expedici s půjčením potřebného expedičního vybavení (nutné objednat do konce února 2019, min počet pro uspořádání jsou 3 os.).

nt_01 DCIM107_VIRB DCIM107_VIRB nt_06

Náhorní plošina Hardangervidda je nejvýše položenou plošinou v Evropě a svou polohou mezi Severním a Baltským mořem nabízí vysoký počet více i méně větrných dní. Oblast je také dějištěm již po několik let závodu RedBull Ragnarok. Velmi vhodná je oblast také pro běžkování a nedaleko se nachází lyžařský vlek, případně větší lyžařské středisko (Geilo).

FILE0169-1800

DSC_7601-1800

Doprava:

Do Norska se můžete vypravit buď autem nebo letecky. Oboje má své výhody i nevýhody. Chcete-li jet autem můžeme domluvit na Váš termín spolujízdu, tak aby celá akce byla co nejlevnější. Cesta trvá 18 hodin a není nikterak nepříjemná.

Nebo přiletíte „na lehko“ do Osla, kde Vás vyzvedneme a dovezeme na náš „basecamp“ – baráček (min počet pro svoz z/do Osla jsou 2 osoby).

CENY – dvě základní varianty (možnost také individuální domluvy na míru, podle Vašich požadavků na stravu i dopravu):

A) Pokud chceš pouze ubytování: 4690 Kč / 7 nocí (každá další noc 600 Kč / os) – přivez si vlastní lůžkoviny nebo spacák

B) Cena „all inclusive“: 13700 Kč

V ceně „all inclusive“:

 • odvoz z/na letiště v Oslu
 • polopenze a svačina – vaříme z kvalitních českých i norských surovin
 • ubytování (7 nocí)
 • povlečení a lůžkoviny
 • jednodenní přejezd s průvodcem, dle domluvy (cca 100 km)
 • každodenní výjezdy autem do snowkiting lokací
 • půjčovna snowkiteboardu FUTURE nebo lyží na celou dobu pobytu
 • průvodce, organizace a částečný dohled na Tvůj snowkiting (pouze v případě potřeby)

 

V ceně není:

 • cestovní pojištění
 • cesta
 • půjčení vybavení (můžeme zajistit na místě, PŮJČOVNA – drak + trapéz – stojí 700 Kč / den
  • půjčujeme nejnovější modely draků od značky AEROS
 • pokud se chcete v Norsku naučit snowkitingu je tu pro Vás: ZÁKLADNÍ KURZ snowkitingu GARANCE cíle: 6500 Kč / os. (obyvkle 3 a více dní výuky a další dny pobytu půjčovna zdarma). Pokud potřebujete instruktora na kratší čas, jeden den výuky stojí 2000 Kč.

 

Přihlaš se mailem nebo telefonicky:

 • info@kiteforce.cz
 • +420 731 180 794

DSC_7525-1800

RYCHLÝ KONTAKT

Martin Lafek

Tel: 731 180 794
mail: kurzy@kiteforce.cz


Informace ze světa kitingu, videa, články, reporty a pozvánky na akce najdete na našem rozcestníku.
KITEFORCE.cz


Máte zájem o kitové vybavení všeho druhu? Navštivte náš e-shop a vyberte si. Jako účastníci našeho kurzu, tripu, nebo soustředění máte nárok na 10% slevu na jakékoliv zboží.
KITERSHOP.cz


Chcete zažít další dobrodružství a již máte kurz za sebou, nebo chcete absolvovat kurz v exotičtějších destinacích? Proto jezdíme na tripy a expedice !
KITE-EXPEDITIONS.cz


AEROS kites

Učíme a závodíme na dracích značky AEROS. Tato firma vyrábí vybavení pro powerkiting již více než 25 let a aktivně hýbe světem tohoto sportu. Máme jen to nejvhodnější vybavení pro Vaší výuku!

Výhody naší školy?


Více jak 10 let zkušeností. Několik titulů mistrů ČR a dlouhodobá organizace většiny závodů v Česku.

Učíme podle metodiky IKO a VDWS.
Jsi STUDENT? Máš to o 20 % levnější !
SKUPINA? Od 3 osob máte slevu 20 %.
Můžeme Vám zajistit ubytování na Vašem kurzu i dopravu na místo kurzu.
Už jsi u nás prošel kurzem? Na další kurz nebo KITETRIP máš slevu 20 %.
U nás to kurzem nekončí. Od spolujízd na naše další akce za kajtováním až po Váš osobní rozvoj na závodním poli na nejvyšší možné úrovni.
Prkna máme z edice "school boards" - tedy vyvinuta speciálně pro plynulé učení se kitesurfingu a začátkům jízdy na prkně.