DVORSKÁ / LUČNÍ BOUDA

Snowkite centrum na Dvorské, potažmo Luční boudě je výjimečné z mnoha důvodů. Je odříznuté od světa, je v nadmořské výšce 1330 – 1410 m n.m., nabízí vysokohorské klima a podmínky, komfortní bydlení, restauraci, vlastní pivovar Paroháč (Luční) a v dohledu je vidět Sněžka. Na Dvorskou Vás dopravíme z parkoviště u Jezerních domků ve Strážném (hlídané parkoviště 70 Kč / noc), na Luční boudu Vás dopravíme z parkoviště v Peci pod Sněžkou skútrem, rolbou nebo pásovcem.

Výborné větrné podmínky i terén v okolí Luční boudy jsou přímo ideálními předpoklady pro snowkiting. Nacházíte se však v první zóně NP a snowkiting mimo vyznačené cesty nebo v bezprostřední blízkosti boudy není povolen.

Ve střední Evropě převládá vítr vanoucí od Severního moře. Je proto vlhký a zásobuje Krkonoše vydatnými srážkami, v zimě díky tomu na hřebenech leží 1 – 3 metry sněhu.V celém severním Německu nejsou prakticky žádné hory, které by proudění větru zbrzdily, a tak fouká na plošině u Luční boudy poměrně často a silně. U Dvorské boudy je to pak vhodné zejména na jižní směry větru a lze dojet po značené cestě až ke kapličce a poté k Luční boudě, která je vzdálená 4 km.

Dvorská bouda – snowkiting kurzy KITE-SCHOOL.cz from Czech Kite Force on Vimeo.

Snowkiting v okolí Dvorské a Luční boudy je možné provozovat pouze v doprovodu osob pověřených Dvorskou nebo Luční boudou. 

  • unikátní poloha a expozice v samém srdci Krkonošských hřebenů
  • jedinečné sněhové podmínky (1 410 m n. m.)
  • skvělé větrné podmínky
  • místo jako stvořené pro horské aktivity
  • křižovatka a výchozí bod pro tůry a výlety
  • možnost využití výborných služeb Dvorské nebo Luční boudy
  • vývoz z parkoviště na Dvorskou stojí 150 Kč / osobu (z parkoviště ve Strážném – Jezerní domky), na Luční dle individuální poptávky

dvorská bouda_04

Toto snowkite centrum doporučujeme využít pro „teambuildingové akce“ nebo skupiny, kdy jsme schopni vytvořit Vám komplexní program až pro cca 50 osob. Můžeme sestavit program, který bude obsahově nabízet mimo snowkitingu i jiné outdoorové aktivity.

 

 

V případě větší skupiny poptejte individuální nabídku na kurzy@kiteforce.cz. Součástí Vašeho teambuildingu může být kromě snowkitingu také mushing, lavinový kurz, výlet na sněžnicích, či skialpech nebo lezení v ledu.

RYCHLÝ KONTAKT

Martin Lafek

Tel: 731 180 794
mail: kurzy@kiteforce.cz


Informace ze světa kitingu, videa, články, reporty a pozvánky na akce najdete na našem rozcestníku.
KITEFORCE.cz


Máte zájem o kitové vybavení všeho druhu? Navštivte náš e-shop a vyberte si. Jako účastníci našeho kurzu, tripu, nebo soustředění máte nárok na 10% slevu na jakékoliv zboží.
KITERSHOP.cz


Chcete zažít další dobrodružství a již máte kurz za sebou, nebo chcete absolvovat kurz v exotičtějších destinacích? Proto jezdíme na tripy a expedice !
KITE-EXPEDITIONS.cz


AEROS kites

Učíme a závodíme na dracích značky AEROS. Tato firma vyrábí vybavení pro powerkiting již více než 25 let a aktivně hýbe světem tohoto sportu. Máme jen to nejvhodnější vybavení pro Vaší výuku!

Výhody naší školy?


Více jak 10 let zkušeností. Několik titulů mistrů ČR a dlouhodobá organizace většiny závodů v Česku.

Učíme podle metodiky IKO a VDWS.
Jsi STUDENT? Máš to o 20 % levnější !
SKUPINA? Od 3 osob máte slevu 20 %.
Můžeme Vám zajistit ubytování na Vašem kurzu i dopravu na místo kurzu.
Už jsi u nás prošel kurzem? Na další kurz nebo KITETRIP máš slevu 20 %.
U nás to kurzem nekončí. Od spolujízd na naše další akce za kajtováním až po Váš osobní rozvoj na závodním poli na nejvyšší možné úrovni.
Prkna máme z edice "school boards" - tedy vyvinuta speciálně pro plynulé učení se kitesurfingu a začátkům jízdy na prkně.