ALBRECHTICE U FRÝDLANTU

race_pavlina

Albrechtice u Frýdlantu je málá obec na vyvýšeném místě Jizerských hor, vzdálená 120 km z Prahy (po dálnici) a 14 km z Liberce, nacházející se ve výšce 600 m n.m. Prostor pro snowkiting je otevřen na všechny směry větru a směrem na jih je krásný výhled na Ještěd, směrem na sever pak do německého a polského pohraničí. Svou polohou, prostorovou různorodostí, otevřeností na vítr, nadmořskou výškou a dostupností jsou přímo předurčeny milovníkům snowkitingu.

V kitecentru Albrechtice najdete nyní mimo klasické kitovačky, také patřičné zázemí. Na celou sezónu (pouze při dostatečné výšce sněhu) tu stojí vyhřívaný kiteforce stan, který pojme až 12 osob najednou, ve kterém si můžete v klidu v závětří a v teple odpočinout, můžete si připravit na kamínkách kafe, čaj nebo polévku, posadit se do pohovky, nebo ke stolu, případně se svalit na kožešinu nebo se do ní zabalit. Pro otrlejší outdoorové „punkáče“ se nabízí možnost přespání přímo ve stanu, který je vyhřívaný. Prostory a zázemí vyhřívaného stanu můžete využívat zdarma, za spaní ve stanu prosíme případné nocležníky přispět do kasičky 100Kč/os./noc, tak abychom mohli doplnit zásoby všech spotřebovávaných surovin.

V Albrechticích je naše hlavní základna, kde probíhají snowkiting kurzy a je zde lokalizováno testcentrum draků.   

  • výborná dostupnost
  • většinou dobré podmínky po celou sezónu
  • parkování přímo na místě
  • možnost ubytování a stravování
  • možnost využití druhotných aktivit (Ještěd)
  • netradiční zázemí v podobě velkého vyhřívaného stanu s vybaveným vnitřkem
race_pavlina
 

Cca půl kilometru od tohoto místa se u hlavní komunikace na Frýdlant nachází penzion Kančí Vrch, který sice neoplývá luxusem, ale vyspíte se zde za krásných 150 Kč/os./noc. V penzionu se vaří a je tam i bar s točeným pivem. Nebo nabízíme ubytování v luxusním penzionu Bucharka, který se nachází přímo v Liberci a v blízkosti lanovky ve skiareálu Ještěd.

Kitecentrum Albrechtice se stalo zároveň testcentrem draků. Otestovat zde můžete novinky a vše od značky Takoon, která vyrábí velmi kvalitní nafukovací draky a udává směr ve vývoji „foukaček“. Zkrátka a dobře proč to „Bantly“ neotestovat, že. Dále můžete testovat komorové draky od AEROSJOJOWings, HQ, Pegas, nebo NorthFly.

K tréningu můžete využívat široké okolí se všemi jeho připravenými překážkami jako jsou kickery, raily, případně bedny a jiné freestyle vychytávky. Okolí se také jeví pro zkušenější jako možnost pro vícekilometrové backcountry výlety. V kitecentru mimo tréningu, testování vybavení a užívání si pohody ve stanu probíhají také kite kurzy pod vedením zkušených instruktorů, mistrů ČR, vývojářů a českých reprezentantů. Neradi se kasáme, ale v dnešní velké nabídce mnoha kiteškol, bohužel musíme:).

Pokud máte zájem o kurz snowkitingu v centru Albrechtice u Frýdlantu, objednejte Váš kurz a do poznámky prosím uveďte, zda-li máte zájem o ubytování (automaticky Vám provedeme rezervaci).

albrechtice_map

RYCHLÝ KONTAKT

Martin Lafek

Tel: 731 180 794
mail: kurzy@kiteforce.cz


Informace ze světa kitingu, videa, články, reporty a pozvánky na akce najdete na našem rozcestníku.
KITEFORCE.cz


Máte zájem o kitové vybavení všeho druhu? Navštivte náš e-shop a vyberte si. Jako účastníci našeho kurzu, tripu, nebo soustředění máte nárok na 10% slevu na jakékoliv zboží.
KITERSHOP.cz


Chcete zažít další dobrodružství a již máte kurz za sebou, nebo chcete absolvovat kurz v exotičtějších destinacích? Proto jezdíme na tripy a expedice !
KITE-EXPEDITIONS.cz


AEROS kites

Učíme a závodíme na dracích značky AEROS. Tato firma vyrábí vybavení pro powerkiting již více než 25 let a aktivně hýbe světem tohoto sportu. Máme jen to nejvhodnější vybavení pro Vaší výuku!

Výhody naší školy?


Více jak 10 let zkušeností. Několik titulů mistrů ČR a dlouhodobá organizace většiny závodů v Česku.

Učíme podle metodiky IKO a VDWS.
Jsi STUDENT? Máš to o 20 % levnější !
SKUPINA? Od 3 osob máte slevu 20 %.
Můžeme Vám zajistit ubytování na Vašem kurzu i dopravu na místo kurzu.
Už jsi u nás prošel kurzem? Na další kurz nebo KITETRIP máš slevu 20 %.
U nás to kurzem nekončí. Od spolujízd na naše další akce za kajtováním až po Váš osobní rozvoj na závodním poli na nejvyšší možné úrovni.
Prkna máme z edice "school boards" - tedy vyvinuta speciálně pro plynulé učení se kitesurfingu a začátkům jízdy na prkně.